Polega Gamma Zaplecza 803.jpg

Na czym polega funkcja lidera zespołu produkcyjnego?

Lider zespołu produkcyjnego – kto to w zasadzie jest? W końcu dzisiaj całkiem często spotykamy się z tym określeniem, lecz w zasadzie mało kto orientuje się, czego ono tak naprawdę dotyczy…Na czym polega funkcja lidera zespołu produkcyjnego?

Lider zespołu produkcyjnego – najważniejsze informacje

Na początek trzeba w ogóle powiedzieć, kto to jest. Otóż lider zespołu produkcyjnego to nic innego jak kierownik danej części produkcji. Czasem nazywany jest on także brygadzistą. Pod sobą zatem ma dany kawałek maszyn oraz pracowników pracujących w danym miejscu. Jak przedstawiają się jego zadania i dlaczego dobru lider produkcji to naprawdę prawdziwy skarb?

Zadania kierownika zespołu produkcyjnego

Otóż taki kierownik przede wszystkim ma za zadanie zorganizować właściwie pracę na danym stanowisku. A zatem musi zadbać o bezpieczeństwo pracowników, o wszystkie odpowiednie, potrzebne im sprzęty. Zanim dopuści ich do pracy, musi także mieć pewność, że wiedzą oni, jak obsługiwać dane maszyny, w jaki sposób wszystkim zarządzać.

Warto zauważyć, że taki kierownik zespołu produkcyjnego to także swego rodzaju mistrz. Do niego zatem pracownicy będą zwracać się z prośbą o radę, on będzie uczył, motywował, rozstrzygał spory itp.

Warto także dodać, że to właśnie kierownik będzie również swego rodzaju łącznikiem między pracownikami a zarządem. Jak widać, jego rola jest naprawdę ważna. Dobry kierownik produkcji stanowi gwarancję bezpieczeństwa i zadowolenia pracowników.

Zapoznaj się z innymi artykułami: https://www.linuxkurs.pl

Szkolenia dla brygadzistów

Warto zatem zainwestować w różnego rodzaju szkolenie dla mistrzów czy szkolenia dla kierowników. Co ciekawe, naprawdę dobrze sprawdzają się szkolenia scrum. W zespole scrum funkcjonuje bowiem taka rola jak scrum master. Idealnie wręcz nadaje się ona właśnie do kierowników produkcji.

Scrum master bowiem to taki nauczyciel duchowy zespołu – nie musi znać się na negocjacjach z klientem czy wiedzieć, jak będzie prezentował się produkt. Musi natomiast umieć rozmawiać z ludźmi i znać ich potrzeby.