Ma Gamma Zaplecza 268.jpg

Jakie znaczenie ma odpowiedni brygadzista dla zespołu produkcyjnego?

Brygadzista-kto to regule jest? Jaką funkcję pełni? Czy faktycznie jest aż tak istotną rolą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie cieszy się brygadzista i dlaczego jego praca jest tak bardzo istotną.

Kim jest brygadzista i które ma znaczenie?

Kto to jest tenże brygadzista? Otóż jest toż osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze każdymi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu ludzi nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ niestety nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany z ich życia i realiów ich świata.

Dlatego i tak bardzo efektywne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Ma ich wiedzieć, cieszyć się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest właśnie osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która jest szeroką wiedzę oraz sprawdzenie w wielu sprawach, i tych, związanych z produkcją, To jest też ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.


Zobacz również: https://www.expoindex.pl/


Warto również podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na zespole, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co może robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można zastosować jego zdolności do procesu optymalizacji produkcji.

Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, jakie są przeznaczone dla scrum masterów. W końcu obecnie prawdziwy brygadzista ma być tak trochę jak takiej wysokiej jakości scrum master, tylko że nieco bardziej z wpływem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w zasadzie te same funkcje.

Warto zatem postawić i na innego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te organizowane przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby tak było wyjątkowo dobre.