Jak Gamma Zaplecza 849.jpg

Jak powinno wyglądać zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Praca na produkcji na lepszym stanowisku zazwyczaj większości kojarzy się z lepszymi zarobkami i całkiem dobrymi ofertami pracy. Tak w zasadzie jest rzeczywiście. Jak jednak wygląda takie zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji? Czym taka osoba się w ogóle zajmuje?

Szkolenie dla mistrzów – ważna inwestycja

Jako pracodawcy takich mistrzów produkcji powinniśmy pomyśleć o czymś takim dla nich jak szkolenie dla brygadzistów? Takie szkolenia dla kierowników naprawdę dużo będą w stanie pomóc w zakresie atmosfery, jakości i bezpieczeństwa pracy na produkcji.

Lider produkcji – kto to jest?

Otóż najczęściej określana jest tak osoba, która zasadniczo zajmuje się danym odcinkiem produkcji – zarówno pod kątem technicznym maszyn, jakie tam stoją, jak i zarządza w danym miejscu pracownikami.

W niektórych firmach stanowisko to przeznaczone jest dla inżynierów, w innych zaś wykształcenie może być średnie, ponieważ tam stanowią oni dopiero ogniwo pośrednie między pracownikami fizycznymi a inżynierami, mającymi wówczas po d pieczą znacznie większe kawałki fabryki.

Podobna tematyka: https://www.maestry.pl

Jak wygląda zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Wytłumaczmy jednak, na czym w zasadzie polega tu praca z ludźmi. Otóż lider produkcji rozmawia z nimi, dzieli pracę, dowiaduje się, jakich narzędzi im potrzeba.

To także są ludzie często bardzo doświadczeni- oczywiście nie będą oni umieli zbudować maszyn, niemniej jednak zasadniczo mogą naprawdę świetnie sprawdzić się doradzając w zakresie tego, które narzędzia się łamią, które są lepsze itp.

Jednak trzeba tu zaznaczyć, że lider produkcji musi zachować także pewien dystans. W końcu to on jest osobą decyzyjną w tym zakresie a nie wszyscy inni.

Jak zatem widać – każdy lider produkcji musi umieć wypracować w sobie naprawdę bardzo wysoki poziom autorytetu, ale jednocześnie musi być uznany za „swojego”. Warto jeszcze dodać, że lider produkcji odpowiada także za bezpieczeństwo na danych stanowiskach. W związku z tym przeprowadza on szkolenia, wdraża danych pracowników do pracy w tym systemie, nadzoruje i kontroluje ich pracę itp.