Mrm

Baza Usług Rozwojowych – dla kogo jest przeznaczona?

Firmy, które zostaną wprowadzone do Bazy Usług Rozwojowych będą mogły szkolić przedsiębiorców z pomocą unijnego wsparcia. Wszystkie firmy z regionu powinny zacząć zapisywać się do tej bazy czym prędzej.

Na dodatkowe wsparcie w postaci 20% dofinansowania mogą mieć małe i średnie przedsiębiorstwa, które spełniają dodatkowo 3 warunki: działają w branży o wysokim potencjale zawodowym, z usług skorzystają pracownicy o niskich kwalifikacjach bądź usługi te skończą się zdobyciem kwalifikacji.

Baza Usług Rozwojowych – czym jest również dla kogo jest przeznaczona?

Taka baza to wielka szansa dla wszystkich firm szkoleniowych. Zyskują one bezpłatną okazję do zaprezentowania swojej oferty, z kolei małe i małe firmy mogą zamówić szkolenia czy coaching wraz z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. To, co wyróżnia Bazę Usług Rozwojowych jest ich bezpłatny udział. Dotyczy to firm poszukujących ofert szkoleniowych, jak i przedsiębiorców poszukujących ofert.

Można tutaj znaleźć dosłownie wszystko, od szkoleń z zakresu administracji, po marketing, logistykę i prawo. Możemy znaleźć także kurs dla spawaczy czy obsługę programu Excel, a także kurs na wózki widłowe czy tematykę finansów i rachunkowości. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Unijne wsparcie, czyli Baza Usług Rozwojowych

Firmy, które chciałyby oferować szkolenia z unijnym wsparciem muszą dysponować odpowiednie certyfikaty, które wymaga PARP. Możemy zapoznać się z nimi na stronie bazy usług rozwojowych Finansowanie na rozwój naszej firmy możemy zdobyć rejestrując się na platformie i wypełnienie formularza rejestracyjnego. Jego wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Następnie wybieramy kategorię naszej usługi jak również sposób dofinansowania.

Później wystarczy wybrać województwo, i gotowe. Po ustaleniu szczegółów wystarczy z danego kursu lub szkolenia. Wielkość naszego przedsiębiorstwa jest tutaj kluczowa. To od tego zależy wysokość naszego dofinansowania. Równie ważnym kryterium są dane finansowe, które musimy uwzględnić przy zapoznaniu się z ofertą Bazy Usług Rozwojowych.